Strażacki Turniej Piłki Siatkowej Górka Cup 2023

Była piękna pogoda oraz sportowe emocje, czyli wszystko, czego uczestnicy oczekiwali po trzecim już strażackim turnieju piłki siatkowej – Górka Cup 2023, który odbył się w niedzielę 13 sierpnia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Górce, a gorąco było nie tylko na zewnątrz, ale również na boisku. W otwartej, prawdziwie sportowej atmosferze, przez kilka godzin rywalizowało ze sobą 10 drużyn. Zgromadzona publiczność podziwiała niezwykłe poświęcenie zawodników i piękne siatkarskie akcje na najwyższym poziomie.

Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie. 2 miejsce zajęła reprezentacja z OSP Iwkowa, natomiast 3 miejsce drużyna z Dołęgi. Dalsze miejsca zajęły sportowe reprezentacje z Ochotniczych Straży Pożarnych z: Chojnika, Kwikowa, Uścia Solnego, Rdzawki, Górki, Zaborowa oraz Woli Przemykowskiej-Natkowa. W turnieju została również nagrodzona najlepsza zawodniczka, którą została reprezentantka z drużyny z Chojnika.

Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz piłki drużynom wręczył Wójt Gminy Szczurowa – Zbigniew Moskal, dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Bogusława Daniel-Zieja, oraz Prezes OSP Górka – Piotr Mikuś. Podczas meczów zawodnikom i zawodniczkom kibicował natomiast Poseł na Sejm RP – Norbert Kaczmarczyk oraz Wicestarosta Powiatu Brzeskiego – Maciej Podobiński.

Zadanie zostało współfinansowane przez Powiat Brzeski, a partnerami wydarzenia byli: Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury w Szczurowej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już teraz zapraszamy za rok!