Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

W dniu 12 października w Sali Szkoły Podstawowej w Zaborowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem,  autorem ponad 250 książek dla dzieci.  Większość z nich to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, bogato ilustrowane, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Książeczki ukazały się w seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.
Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach. Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą” w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej oraz jej filii, gdzie wiele książeczek autorstwa Pana Wiesława Drabika czeka na wypożyczenie.

Spotkanie przygotowane zostało  w ramach zadania pt.: „Przez zabawę do poznania książki-prowadzenie zajęć czytelniczo manualnych dla dzieci i młodzieży” dofinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.

Koordynator zadania
Teresa Klamka