Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

„Dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

10 września w Dworze Kępińskich – siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej odbyło się spotkanie autorskie  z Panem Tomaszem Trojanowskim, autorem literatury dziecięcej. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Za swój debiut – Kocie historie, otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w dwóch kategoriach – za tekst i ilustracje, oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK, a Stroiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014 i został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Podczas Spotkania autorskiego opowiedział o książkach „ze swojego dzieciństwa”, jak ich lektura wpłynęła na jego osobowość, wrażliwość oraz dalszą przygodą z książką. Podczas spotkania uczestnicy zostali zaproszeni do dyskusji o uczuciach,  wyobraźni,  która ma duże znaczenie w życiu każdego człowieka od dziecka aż do dorosłości.
Spotkanie przygotowane zostało  w ramach zadania pt..: „Przez zabawę do poznania książki-prowadzenie zajęć czytelniczo manualnych dla dzieci i młodzieży” dofinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Koordynator zadania
Teresa Klamka

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze Spotkania oraz wypożyczenia literatury autorstwa Pana Tomasza Trojanowskiego ze zbiorów GBP w Szczurowej.

30 lip 2022

Strażacki Turniej Siatkówki