Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Spotkanie autorskie z TanyąValko

logo ministerstwo kultury

,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia spotkania autorskiego z Panią TanyąValko, które zostało przygotowane w ramach realizowanego przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zadania ,,Raz, dwa, trzy… – czytam JA, czytasz TY” ,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzący z Funduszu Promocji Kultury”.

TanyaValko – polska pisarka i poetka, arabistka, tłumaczkapisząca pod pseudonimem jest autorką znanej i bardzo lubianej oraz poczytnej wśród czytelników naszych bibliotek Arabskiej Sagi i Azjatyckiej Sagi.
W trakcie spotkania autorka opowiada o kulturze Orientu, gdzie życie codzienne reguluje islamskie prawo religijne – szariat. Przedstawia także historię powstania kolejnych części sagi. Chociaż opisywane w książkach sytuacje nie dotyczyły autorki osobiście, są one jednak zapisem autentycznych wydarzeń, poznanych z autopsji, a przypisanych bohaterom sagi. Autorka opowiada o swoim życiu i doświadczeniu zawodowym, o miłości i pasji do pisania, zdradza także swoje plany zawodowe związane z dalszą kontynuacją powieści.

Koordynator projektu Gadowska Sylwia

Kalendarium wydarzeń
03 maj 2024

Obchody 3 MAJA oraz święto Strażaków

Szczurowa
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content