Spotkania tematyczne dla dzieci w Dołędze

Tego roku biblioteka w Dołędze zorganizowała wiele spotkań tematycznych które zaintrygowały młodszych jak i starszych.

Spotkania były bogate w śmiech, dobrą zabawę połączoną z nauką, rozwijaniem zdolności artystycznych a także literackich.

1. “Letnie spotkanie z książką”
Dzieci poznawały dawne obyczaje, zagłębiały się w historię zamków polskich i nie tylko, słuchały podań o mężnych rycerzach i niezwykle pięknych księżniczkach a na sam koniec zorganizowany został konkurs na najlepszą letnią książkę.

2.”Promujemy aktywny tryb życia”

Czyli letnie zawody sportowe dla dużych, mniejszych i najmniejszych.Za pomocą piłki, kolorowej skakanki wybieraliśmy najszybszego zawodnika.

2.”Podróże małe i duże z Nelą małą reporterką”
Dzieci odbyły podróż po kontynentach za pomocą map, książek małej reporterki odkryły gdzie leży Antarktyda, jakie zwierzęta występują w Afryce oraz jak to jest z tymi biegunami.

3.”Opowiadamy historię naszego przyjaciela”
Spotkanie zorganizowane w światowy dzień pluszowego misia, młodsi jak i starsi opowiadali historie związane z ich puchatym przyjacielem.

4. “Odkrywamy stare zabawy andrzejkowe”
Czyli poznawanie starych zabaw, zwyczajów andrzejkowych, wróżb dotyczących np.zawodu czy ożenku.Dzieci wymieniały różnice dotyczące dziś a kiedyś.

5.”Kim właściwie jest Św.Mikołaj?”
Nieco dociekliwsze spojrzenie na Św.Mikołaja, kim był? Jak i gdzie właściwie żył? Skąd wziął się zwyczaj pisania listów?

Filia GBP Dołęga

30 lip 2022