Spektakl ,,Kruszynka” w Bibliotece w Uściu Solnym

„Dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

W filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Solnym w ramach zadania:
Książką połączeni promocja czytelnictwa w Gminie Szczurowa dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć  spektakl w wykonaniu  Teatru Lalek Pinokio pt: ,,Kruszynka”.

Spektakl opowiadał o przygodach Kruszynki – cyrkowej słonicy, która  nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o osobie. Leśne zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych.  Przedstawienie było bardzo edukacyjne i pouczające, w  sposób bajkowy pokazuje i uczy, że jedną   z największych wartości jest  przyjaźń i pomoc potrzebującym. A zrozumienie innych i ich akceptacja takimi jakimi są jest bardzo ważne i potrzebne w relacjach z innymi.

Koordynator zadania
Gadowska Sylwia