Realizacja projektu ,,Raz, dwa, trzy...- czytam JA, czytasz TY"

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej otrzymało dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2020. Projekt o nazwie ,,Raz, dwa, trzy…- czytam JA, czytasz TY” będzie realizowany przez naszą instytucję na terenie Gminy Szczurowa.

Głównym celem zadania jest prowadzenie działań służących szeroko pojętej idei promocji czytelnictwa w bibliotekach publicznych. Poprzez realizację wnioskowanego zadania chcemy zachęcić dzieci, młodzież, seniorów, osoby pozostające w domostwach do aktywnego uczestnictwa w działaniach służących zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeb czytelniczych. Podczas trwania projektu zorganizowane zostaną spotkania autorskie adresowane do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, przedstawienia teatralne, wieczorek literacki, akcje głośnego czytania i warsztaty plastyczne – jeśli obecnie panująca sytuacja nie ulegnie zmianie projekt będzie realizowany głównie przez internet, chociaż my oczywiście wolelibyśmy spotkać się z Państwem w salach naszych bibliotek oraz budynków GCK!

07 sie 2022

Turniej w Piłce Siatkowej