Realizacja projektu przez Gminną Bibliotekę Publiczną z Szczurowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej realizuje zadanie pt.: „Przez zabawę do poznania książki-prowadzenie zajęć czytelniczo manualnych dla dzieci i młodzieży.”
W ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2021. Do tej pory odbyło się już 5 spotkań warsztatowych z dziećmi i młodzieżą, między innymi w Dołędze, Zaborowie i Woli Przemykowskiej. Podczas zajęć pracowano z książką, czytano i dyskutowano o bohaterach przeczytanej lektury. Uczestnicy warsztatów chętnie odtwarzali scenki rodzajowe, zabawy słowno-ruchowe a najmłodsi czytelnicy przy użyciu wielu technik plastycznych wykonywali przeróżne prace manualne do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Źródło: Teresa Klamka – koordynator projektu GBP Szczurowa