Przez zabawę do poznania książki…

W okresie od 15 kwietnia do 30 listopada 2021r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, działająca w strukturze Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej realizowała projekt pt.: „Przez zabawę do poznania książki-prowadzenie zajęć czytelniczo manualnych dla dzieci i młodzieży”. Projekt był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Głównym celem realizowanego zadania było zaproszenie i zachęcenie do powrotu „młodego pokolenia” do bibliotek. Przeprowadzono szereg zajęć manualnych, warsztatów plastycznych, technicznych, z projektowania gier, zabaw, czytano literaturę dziecięcą i młodzieżową. W spotkaniach uczestniczyli również seniorzy, którzy mieli do zaoferowania młodym ludziom wiele ze swojego doświadczenia i wiedzy: np. z zagadnień związanych z rękodziełem ludowym i tradycjami z naszego regionu. W ramach zadania pojechaliśmy zwiedzić dwie nowoczesne biblioteki: Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie i Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Obydwa wyjazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy po raz pierwszy zobaczyli, tak duże i różnorodne księgozbiory. Odbyły się również spotkania z autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej m.in. Panem Wojciechem Cesarzem, Panem Tomaszem Trojanowskim i Panem Wiesławem Drabikiem.
Nasze działania zostały uwiecznione w Fotoksiążce.

fotoalbum okladka II

Teresa Klamka
koordynator projektu

05 kwi 2024