Promocja czytelnictwa w Gminie Szczurowa

,,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

,,Raz, dwa, trzy…-czytam Ja, czytasz TY” to zadanie zrealizowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej w ramach programu Partnerstwo dla książki. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W naszych działaniach skierowanych do szerokiego kręgu odbiorców zorganizowane zostały spotkania autorskie z Edytą Zarębską, Tanyą Valko, Michałem Zawadką oraz Dorotą Zawadzką. Biblioteki działające na terenie Gminy Szczurowa zorganizowały przy współpracy z dziećmi, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami lokalnych środowisk akcje czytelnicze ,,Wakacyjne spotkania z książką” oraz ,,Książka łączy pokolenia”, podczas których wybrane teksty literackie czytane były z podziałem na role. W akcje czytelnicze włączył się Pan Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Czytelnicy naszych Bibliotek mieli także możliwość obejrzenia 2 spektakli teatralnych przygotowanych przez Objazdowy Teatr lalek Pinokio przedstawiający bajkę ,,Kłamstwa kozy” i Grupę Teatralną Maska, która przygotowała spektakl promujący czytelnictwo ,,Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Nie zabrakło także akcentu literackiego i plastycznego w realizowanym zadaniu. Przygotowana została prezentacja prac lokalnych twórców i artystów Pani Bogumiły Kotara, Karoliny Bartkowskiej, Justyny Mączka, Krzysztofa Wolsza oraz wieczorek literacki z udziałem Pani Justyny Marii Mączka, która debiutanckim tomikiem swojej poezji ,,Skrzydła moje rozwinę” zaprezentowała swoją twórczość literacką.

Celem zrealizowanego zadania było prowadzenie działań służących szeroko pojętej idei promocji czytelnictwa i ukazanie książki jako narzędzia, które wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, kształtuje świadomość i wrażliwość, staje się elementem łączącym i integrującym lokalne społeczności.

Spotkania zorganizowane w trakcie trwania projektu obejrzeć można na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz jej fanpagu.  Serdecznie zapraszamy!

Gadowska Sylwia

26 paź 2024