Promocja czytelnictwa w Gminie Szczurowa

,,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

,,Raz, dwa, trzy…-czytam Ja, czytasz TY” to zadanie zrealizowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej w ramach programu Partnerstwo dla książki. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W naszych działaniach skierowanych do szerokiego kręgu odbiorców zorganizowane zostały spotkania autorskie z Edytą Zarębską, Tanyą Valko, Michałem Zawadką oraz Dorotą Zawadzką. Biblioteki działające na terenie Gminy Szczurowa zorganizowały przy współpracy z dziećmi, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami lokalnych środowisk akcje czytelnicze ,,Wakacyjne spotkania z książką” oraz ,,Książka łączy pokolenia”, podczas których wybrane teksty literackie czytane były z podziałem na role. W akcje czytelnicze włączył się Pan Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Czytelnicy naszych Bibliotek mieli także możliwość obejrzenia 2 spektakli teatralnych przygotowanych przez Objazdowy Teatr lalek Pinokio przedstawiający bajkę ,,Kłamstwa kozy” i Grupę Teatralną Maska, która przygotowała spektakl promujący czytelnictwo ,,Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Nie zabrakło także akcentu literackiego i plastycznego w realizowanym zadaniu. Przygotowana została prezentacja prac lokalnych twórców i artystów Pani Bogumiły Kotara, Karoliny Bartkowskiej, Justyny Mączka, Krzysztofa Wolsza oraz wieczorek literacki z udziałem Pani Justyny Marii Mączka, która debiutanckim tomikiem swojej poezji ,,Skrzydła moje rozwinę” zaprezentowała swoją twórczość literacką.

Czytanie Wójt Gminy SzczurowaZbigniew Moskal 2020 11 26
Spotkanie Szczurowa Tanyą Valko 2020
Zoom Dorota Zawadzka 2020
czytanie Zaborow 2020
czytanie Uscie Solne 2020
czytanie GBP Szczurowa pracownicy 2020
czytanie KGW Uścianeczki 2020
czytanie Wola Przemykowska 2020
Spotkanie Niedzieliska E Zarebska 2020
Teatr Uscie Solne GBP 2020

Celem zrealizowanego zadania było prowadzenie działań służących szeroko pojętej idei promocji czytelnictwa i ukazanie książki jako narzędzia, które wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, kształtuje świadomość i wrażliwość, staje się elementem łączącym i integrującym lokalne społeczności.

Spotkania zorganizowane w trakcie trwania projektu obejrzeć można na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz jej fanpagu.  Serdecznie zapraszamy!

Koordynator projektu
Gadowska Sylwia