Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Piknik Motocyklowy za nami!

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej było z Piknikiem Motocyklowym, czyli wydarzeniem, które odbyło się w niedzielę, 23 lipca w centrum Szczurowej. Organizatorem imprezy dla fanów dwóch kółek było Stowarzyszenie Motocyklowe ROAD RATS.

Zlot podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. W tej edycji wzięło udział blisko 500 motocyklistów. Warto również odnotować, że na piknik przybyli nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale wielu motocyklistów z różnych zakątków Polski.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w intencji uczestników wydarzenia. Tuż po niej miało miejsce poświęcenie motocykli, podczas którego księża udzielili błogosławieństwa wszystkim użytkownikom jednośladów.

Następnie uczestnicy wyruszyli wspólnie w trasę wiodącą przez takie miejscowości jak: Szczurowa, Rząchowa, Górka, Kwików, Zaborów, Dołęga. Meta trasy zlokalizowana była podobnie jak start, w Szczurowej.

Po widowiskowej paradzie życiem zaczęła tętnić piknikowa scena, na której przygotowano między innymi prelekcję historyczną, oraz konkursy z nagrodami dla dużych i małych. W parku na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez GCKCziS Szczurowa oraz OSP Górka. Nieopodal odbył się natomiast pokaz strażaków OSP KSRG Szczurowa.

UG Szczurowa

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content