Patriotyzm powinien być cechą każdego Polaka, i my pamiętamy o naszej ojczyźnie!

“Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy
Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy”
Adam Mickiewicz “Pan Tadeusz”

Z cyklu spotkań listopadowych dzieci złożyły wykonane przez siebie flagi pod pomnikiem jednego z najwybitniejszych synów ówczesnej polskiej ziemi, Adama Mickiewicza.
Następnie, w bibliotece w Dołędze odbyła się promocja literatury patriotycznej, przedstawione zostały książki m.in. “Faustynka opowieści patriotyczne”- Wioletty Piaseckiej, czy “Gołąbek niepokoju”- Kazimierza Szymeczko, by przybliżyć nieco młodym pokoleniom to, o czym powinien pamiętać każdy polak; O miłości, szacunku i wierności naszej ojczyźnie!
Przy następnych zajęciach, dzieci odwiedziły Muzeum-Dwór w Dołędze zwane nadwiślańskim Soplicowem, oraz skansen znajdujący się obok dworu.W skansenie dzieci zapoznały się z przedmiotami codziennego użytku, dowiedziały się o życiu codziennym-dawniej.Lekcji udzieliła P.Anna Kozanecka.
Kolejne spotkanie przebiegło bardzo radośnie i wesoło, z okazji przypadającego dnia pluszowego misia. Dzieci z radością wysłuchały książek, czytanych bajek, układały puzzle swojego misia, pisały dla niego życzenia, kończąc zajęcia słodkim co nie co!

Filia GBP Dołęga