Najpiękniejsze kolędy wybrzmiały w Dworze Kępińskich!

W dniu 30 stycznia 2024r. odbyło się wspólne śpiewanie najpiękniejszych kolęd i pastorałek, których śpiew w polskiej tradycji trwa do 2 lutego czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej. Uczestnikami Spotkania byli członkowie wszystkich Klubów Seniora z terenu Gminy Szczurowa, każda miejscowość miała swoich przedstawicieli. Opracowanie muzyczne na akordeon zostało przygotowane przez Pana Zygmunta Przepiórkę. Wspólne spotkanie seniorów przyczyniło się do większej integracji oraz planowania kolejnych spotkań i okazji do wspólnego śpiewu. Podczas Spotkania można było obejrzeć kartki świąteczne z lat 1992-2022 z prywatnego zbioru Pani Urszuli Żurek.
Serdeczne podziękowania składam na ręce Pana Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa oraz Pani Bogusława Daniel-Zieja –Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej za pomoc i wsparcie w organizacji kolejnej już edycji śpiewu kolęd z Seniorami.

Zapraszamy do fotorelacji ze wspólnego śpiewu:)