Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci 2022 w GBP w Szczurowej

W dniu 5 kwietnia 2022r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej gościła uczniów klas I, II, III Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci przypadającego 2 kwietnia. Podczas Spotkania czytano baśnie H. CH. Andersena m. in. „Dziewczynka z zapałkami” w interpretacji Pani Bogusławy Daniel-Zieja p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zaproszono również Pana Zbigniewa Moskala  Wójta Gminy Szczurowa, z którym młodzi uczniowie przeprowadzili wywiad. Zadano szereg pytań dotyczących pracy zawodowej, zainteresowań, życia osobistego oraz planów na przyszłość. Każde pytanie otrzymało wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedź. Kolejnym etapem Spotkania było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, pracą bibliotekarza oraz sposobem, jak zostać czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Szczurowej. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodycze, podziękowali za spotkanie, złożyli życzenia świąteczne zaproszonym gościom i wręczyli upominki świąteczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Źródło: GBP w Szczurowej

07 sie 2022