Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Rozpoczęcie roku szkolnego z Wicewojewodą Małopolskim

Dzisiaj, 1 września, uczniowie po wakacyjnej przerwie wrócili do szkolnych budynków. Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Szczurowej była wyjątkowa pod wieloma względami – to właśnie od dzisiaj w Szczurowej działa Zespół Szkół, w którego skład weszła Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza oraz Szkoła Branżowa pierwszego stopnia, której prowadzenie przejęła gmina od Powiatu Brzeskiego. Również podczas uroczystości społeczność szkolna gościła Wicewojewodę Małopolski Pana Ryszarda Pagacza.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w Kościele Parafialnym w Szczurowej. Po nabożeństwie młodzież nauczyciele i samorządowcy przeszli pod pomnik pamięci, gdzie kwiaty złożyli: Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Wójt Zbigniew Moskal, Radni Rady Gminy, przedstawiciele Policji, jednostek gminnych oraz Zespołu Szkół.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na hali sportowej miejscowego Zespołu Szkół. Przybyłych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół Joanna Ozorka-Krawczyk, która oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2022/2023. Po tym wstępie miała akademia przygotowana przez uczniów oraz nauczycieli. W montażu słowno – muzycznym uczniowie odnieśli się do pamięci o wydarzeniach 1 września 1939 roku. Czcimy dziś pamięć tych, którym nie zabrakło wiary i sił, aby złożyć swe życie w służbie ojczyzny. Chociaż minęło 83 lata, nie wygasła pamięć o dramatycznych wydarzeniach tamtego września – podkreślali uczniowie w swoich wystąpieniach. W trakcie występu uczniowie odnieśli się również do tragicznych wydarzeń dziejących się od lutego w Ukrainie, która została napadnięta przez Rosję.

Po części artystycznej do zgromadzonej społeczności wystąpił Wicewojewoda Ryszard Pagacz. Drogie dzieci i młodzieży – bądźcie dumni, że należycie do narodu o tysiącletniej historii. Macie uczyć się dobrze – dla waszego dobra ale i przyszłości ojczyzny. Poznawajcie w szkole wiedzę, która przyda się Wam w przyszłości – podkreślał w swoim przemówieniu Ryszard Pagacz. Wicewojewoda odniósł się również do historii, wartości patriotycznych i obecnej sytuacji w Ukrainie.

Życzenia na nowy rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i rodziców złożył również Wójt Zbigniew Moskal, który również podziękował Wicewojewodzie Małopolskiemu za obecność dzisiaj w Szczurowej. Dziękuje, że wziął Pan udział w rozpoczęciu roku szkolnego właśnie u nas, w Szczurowej, mimo, że w Małopolsce jest kilkaset różnych szkół. To dla nas ogromne wyróżnienie – mówił Wójt Gminy Szczurowa.

GCKCziS Szczurowa

Kalendarium wydarzeń
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
04 cze 2024

Dzień Dziecka – ZSiP Szczurowa

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content