Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Aleksandra Gałuszki

„O ziemio, matko nasza!”. Pod takim hasłem po raz pierwszy w naszej gminie odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Józefa Aleksandra Gałuszki. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej. Celem konkursu było upamiętnienie i przybliżenie uczniom poezji Józefa Aleksandra Gałuszki, upowszechnienie wśród młodzieży poezji i kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich i promowanie twórczości artystów związanych z ziemią szczurowską.

Występy uczniów oceniało jury w składzie:
Przewodniczący Dariusz Giemza – pasjonat historii, kustosz Muzeum Skarbiec Ziemi Kłodzkiej,
Mateusz Michalski – redaktor naczelny Biuletynu Informacyjnego Gminy Szczurowa,
Ewa Czuj – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej – filia w Dołędze.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Izabela Pochroń
II miejsce: Maria Przybyło
III miejsce: Wiktor Łaptas

I wyróżnienie: Natalia Łucarz
II wyróżnienie: Zuzanna Giza
III wyróżnienie: Justyna Biś

Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom, których wspaniale recytacje pozwalają wierzyć, że pamięć o Józefie Aleksandrze Gałuszce przetrwa. Ogromnie dziękujemy także nauczycielom, którzy włożyli ogromny trud w przygotowanie swoich podopiecznych.

Organizatorami konkursu były: Gmina Szczurowa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz Muzeum Skarbiec Ziemi Kłodzkiej.

UG Szczurowa