Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Kolejny projekt edukacyjny będzie realizowany na terenie gminy Szczurowa

KGW Pojawianki, przy współpracy z Panem Zbigniewem Moskalem – Wójtem Gminy Szczurowa oraz Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pozyskało środniki na realizację zadania publicznego pt. „Z tradycji wzięte, czyli edukacja przez kulturę, muzykę i śpiew”.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na lata 2023 i 2024 pn. „Małopolska! Postaw na edukację”. Całe zadanie opiewa na kwotę 31 400,00 zł, z czego dotacja UMWM wynosi 24 000 zł.

W ramach projektu, będą się odbywały cotygodniowe warsztaty taneczno-wokalne dla dzieci i młodzieży z zespołu Pojawianie. Dodatkowo na przełomie sierpnia i września br. uczestnicy zadania wezmą udział w spotkaniu edukacyjnym z folklorem w Beskidzie Sądeckim.
Na zakończenie projektu, w lutym przyszłego roku, zostanie przygotowany specjalny program artystyczny, który będziemy mogli obejrzeć podczas święta babci i dziadka.

Gratulujemy KGW „POJAWIANKI” oraz życzymy owocnych warsztatów i nowych doświadczeń podczas spotkania z innymi zespołami folklorystycznymi w Beskidzie Sądeckim.

online_3412498_1280
logo malopolska

GCKCziS Szczurowa

Kalendarium wydarzeń
03 maj 2024

Obchody 3 MAJA oraz święto Strażaków

Szczurowa
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content