Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow

III Rajd Rowerowy - "100 Kilometrów Wolności" już za nami

W niedzielę, 20 września 2020 r., odbył się III Rajd Rowerowy pn. „100 Kilometrów Wolności”. Była to trzecia edycja rajdu, zorganizowanego w 2018 roku w celu uczczenia 100 – nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku był nawiązaniem do 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu była Ochotnicza Straż Pożarna w Górce.

Celem imprezy była głównie popularyzacja walorów krajobrazowo – przyrodniczych gminy Szczurowa oraz województwa małopolskiego a także rozwijanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców. Wydarzenie miało charakter typowo rekreacyjny i skupiało osoby w różnym wieku, dla których turystyka rowerowa to nie tylko świetna okazja do zobaczenia ciekawych miejsc, ale też sposobność do integracji.

Organizatorzy, przewidzieli dwie trasy o różnym stopniu trudności do wyboru dla uczestników Rajdu. Trasa „Szlaki Gminy Szczurowa” – 30 km., oraz trasa „Szlaki Małopolski” – 70 km. Miejscem startu i mety obu tras był Rynek w Górce.

Uczestnicy mieli zagwarantowane napoje, poczęstunek i obsługę medyczną na trasie oraz gorący, regeneracyjny posiłek na mecie Rajdu. Otrzymali również koszulki z unikalnym wzorem zaprojektowane specjalnie na tę okazję oraz pamiątkowy medal na mecie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym Rajdzie i gratulujemy dotarcia do mety. Szczególnie, cieszy nas udział w imprezie dzieci i młodzieży. Dziękujemy za obecność Pani Marcie – Malec Lech z zarządu Województwa Małopolskiego której gratulujemy pokonania 70 – kilometrowej trasy Rajdu. 

Kalendarium wydarzeń
09 mar 2024

Dzień Kobiet

Sala widowiskowa GCKCziS w Szczurowej
10 mar 2024

Damsko-Męski Wieczór z GKCziS Szczurowa

Sala widowiskowa GCKCziS w Szczurowej
17 mar 2024

Otwarcie Izby Pamięci Uście Solne

Uście Solne
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content