Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow

GMINNA AKADEMIA SENIORA FOLKLORYSTYCZNIE

W miniony poniedziałek odbyła się pierwsza w nowym roku Gminna Akademia Seniora i to w wyjątkowej folkowej oprawie. Tego dnia miejsce miał przepiękny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Pojawianie”, który w całości został wyreżyserowany przez Stanisława Gurgula, regionalistę, choreografa, laureata wielu nagród, niezwykłego człowieka o wielu talentach.
Zespół skupia rzeszę młodych osób z terenów Zaborowa, Dołęgi i Pojawia. Misją zespołu jest przedstawianie zanikających dawnych tańców i obyczajów krakowiaków wschodnich.
Głównymi aktorami przepięknego przedstawienia była dziecięca oraz młodzieżowa część zespołu. Młodsi artyści zaprezentowali polskie regionalne tańce. Pomiędzy tańcami był czas na chwilę refleksji przy starannie przygotowanych jasełkach, które mimo powagi oraz podniosłości miały akcenty pełne humoru. Pełnoletnia część zespołu udoskonaliła całe przedsięwzięcie śpiewając nasze piękne kolędy, włączając w to wszystkich uczestników Gminnej Akademii Seniora.
Po trwającym 2 godziny spektaklu, artyści otrzymali owacje na stojąco od zebranych na sali Seniorów. Uczestnikom jeszcze długo po zakończeniu uśmiechy nie schodziły z twarzy. Koncert był wyjątkowy, pełen humoru ale także niezwykle wzruszający.

Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym.

tekst, foto:
Źródło Gmina Biskupice

Kalendarium wydarzeń
09 mar 2024

Dzień Kobiet

Sala widowiskowa GCKCziS w Szczurowej
10 mar 2024

Damsko-Męski Wieczór z GKCziS Szczurowa

Sala widowiskowa GCKCziS w Szczurowej
17 mar 2024

Otwarcie Izby Pamięci Uście Solne

Uście Solne
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content