Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Finałowe zakończenie projektu „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami”

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W czwartkowe popołudnie, 29 września w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które połączyło pokolenia. Koncert upamiętniający życie i twórczość Józefa Wybickiego który został zorganizowany z uwagi na przypadający Rok Józefa Wybickiego oraz wplatający się to w nasz projekt p.n. „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami”.
Czwartkowy koncert miał szczególny charakter, bowiem odśpiewane utwory zostały przetłumaczone na język migowy. Koncert w wykonaniu chóru Dzieci z Dworu oraz klubu Senior+ był przeplatany narracją o historii, życiu i twórczości Józefa Wybickiego. Wydarzenie poprzedziły miesięczne warsztaty wokalne prowadzone przez Zuzannę Kuliszewską oraz warsztaty języka migowego pod czujnym okiem Pani instruktor, w których udział wzięli: chór oraz seniorzy z terenu gminy Szczurowa. Podczas koncertu wykonawcy zaprezentowali m. in Hymn Polski w języku migowym.
Zwieńczeniem projektu „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami” będzie nagranie filmowe z czwartkowego koncertu z tłumaczeniem na język migowy, dzięki czemu efekty realizacji zadania będą dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

GCKCziS Szczurowa

Kalendarium wydarzeń
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
03 cze 2024

Dzień Dziecka – PSP Wola Przemykowska

Wola Przemykowska
04 cze 2024

Dzień Dziecka – ZSiP Szczurowa

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content