Finałowe zakończenie projektu „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami”

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W czwartkowe popołudnie, 29 września w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które połączyło pokolenia. Koncert upamiętniający życie i twórczość Józefa Wybickiego który został zorganizowany z uwagi na przypadający Rok Józefa Wybickiego oraz wplatający się to w nasz projekt p.n. „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami”.
Czwartkowy koncert miał szczególny charakter, bowiem odśpiewane utwory zostały przetłumaczone na język migowy. Koncert w wykonaniu chóru Dzieci z Dworu oraz klubu Senior+ był przeplatany narracją o historii, życiu i twórczości Józefa Wybickiego. Wydarzenie poprzedziły miesięczne warsztaty wokalne prowadzone przez Zuzannę Kuliszewską oraz warsztaty języka migowego pod czujnym okiem Pani instruktor, w których udział wzięli: chór oraz seniorzy z terenu gminy Szczurowa. Podczas koncertu wykonawcy zaprezentowali m. in Hymn Polski w języku migowym.
Zwieńczeniem projektu „Usłyszeć szeroko otwartymi oczami” będzie nagranie filmowe z czwartkowego koncertu z tłumaczeniem na język migowy, dzięki czemu efekty realizacji zadania będą dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

GCKCziS Szczurowa