Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

Dzień otwarty Budynku Grodzkiego w Uściu Solnym

17 marca odbył się dzień otwarty w zmodernizowanym Budynku Grodzkim w Uściu Solnym. W ramach wydarzenia obecni goście oraz mieszkańcy Gminy Szczurowa zwiedzili lokal, oraz wyremontowaną bibliotekę. Odwiedziny były również okazją, do obejrzenia wystawy, powstałej w ramach działającej w budynku Izby Pamięci.

W samym sercu odnowionego budynku, który zyskał drugie życie, znajdują się dwa kluczowe miejsca: biblioteka oraz Izba Pamięci. Obie te instytucje stanowią integralną część dziedzictwa kulturalnego Uścia Solnego, udostępniając jednocześnie dostęp do wiedzy, jak i pamięci o przeszłości miejscowości i jego mieszkańców.

Nowoczesna biblioteka, będąca perełką odnowionego budynku, oferuje mieszkańcom i odwiedzającym nie tylko dostęp do bogatej kolekcji książek, ale także do mediów i zasobów cyfrowych. To również miejsce spotkań i lekcji bibliotecznych.

Izba Pamięci powstała z kolei w celu upamiętnienia historii Uścia Solnego. Jest to miejsce pełne dokumentów i eksponatów, które ilustrują bogactwo dziedzictwa Uścia Solnego.

Dzień Otwarty w odnowionym Budynku Grodzkim w Uściu Solnym był nie tylko okazją do zwiedzenia nowych wnętrz. Był to również moment podziękowań, które przekazał Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa, Bogusława Daniel-Zieja – Dyrektor GCK, Mateusz Michalski – kustosz Izby Pamięci oraz Agnieszka Dobrzańska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej.

O muzyczny akcent wydarzenia zadbał Chór “Dzieci z Dworu”

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

Kalendarium wydarzeń
03 maj 2024

Obchody 3 MAJA oraz święto Strażaków

Szczurowa
25 - 26 maj 2024

Przegląd Zespołów Folklorystycznych “Krakowski Wianek”

GCKCiS Szczurowa
01 cze 2024

Gminny Dzień Dziecka

Szczurowa
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content