Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Pojawianie"

Wspaniała atmosfera towarzyszyła uroczystości „Dnia Babci i Dziadka” w Pojawiu. Dla lokalnej społeczności wystąpił Zespół Pieśni i Tańca “Pojawianie”.

Wydarzenie odbyło się dzięki pozyskaniu przez KGW “Pojawianki” środków na realizację zadania pt. „Z tradycji wzięte, czyli edukacja przez kulturę, muzykę i śpiew”.

W ramach projektu odbyły się cotygodniowe warsztaty taneczno-wokalne dla dzieci i młodzieży z zespołu Pojawianie. Zwieńczeniem ich kilkumiesięcznej pracy było zaprezentowanie się przed lokalną społecznością podczas Dnia Babci i Dziadka.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na lata 2023 i 2024 pn. „Małopolska! Postaw na edukację”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął:
Józef Gawron
– Wicemarszałek Województwa Małopolskiego –