Co babcia i dziadek śpiewali, tańczyli i jak się bawili kiedy byli mali

Wraz z rozpoczęciem sezonu skansenowego w Dworze w Dołędze dzieci biorące udział w zajęciach przy bibliotece w Dołędze ponownie odwiedziły Muzeum.
Naszym poczynaniom towarzyszyły dawne zabawy, tańce i piosenki ,w które bawiły się babcie i dziadkowie.
W pięknej scenerii przed skansenem dzieci śpiewały; Jawor,jawor, Mało nas, Przepióreczkę,
Czyżyka, Chusteczkę haftowaną i doskonale się przy tym bawiły.
Doskonałymi rekwizytami były koniki, co prawda współczesne ale przypominające drewniane koniki na biegunach z drabiniastym wozem oraz przepięknie uwite wianki z polnych kwiatów.
W chwili odpoczynku dzieci śpiewały sobie o zachodzącym słoneczku . Na koniec naszego wspólnie spędzonego czasu Panie z Muzeum przygotowały słodkie co nieco w dawnych naczyniach opowiadając o dawnych sprzętach używanych do codziennego życia.
Nasze spotkania mają na celu , przybliżenie dzieciom dawnego codziennego życia -jak to było kiedyś a jak jest teraz.

Filia GBP Dołęga