Było wesoło i kolorowo! Za nami Pożegnanie Lata w Szczurowej

Korzystając z pięknej słonecznej pogody i kończącego się kalendarzowego lata, Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa zaprosił mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy rodzinna impreza zorganizowana została w Parku za Dworem Kępińskich w Szczurowej, gdzie stanął robiący ogromne wrażenie Namiot Teatralny – Teatr Katarynka – Bajki Stają Się Rzeczywistością.

Na dzieci i całe rodziny przez kilka godzin czekały przygotowane przez Teatr Katarynka – bańki mydlane, zwierzątka z baloników, malowanie twarzy, darmowa wata i poprcorn, warsztaty aktorskie, nauka układów choreograficznych, żywa maskotka oraz wiele innych atrakcji.

Gwoździem programu był ekoedukacyjny spektakl “Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”,  podczas którego uczestnicy mogli przenieść się do krainy, w której wydarzyła się ekologiczna katastrofa! Zasady wprowadzone przez Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Na szczęście dzięki Babuszce Mądruszce, Frani Recykling, Kroplewnie oraz niezastąpionej publiczności wspólnymi siłami doprowadzono miasto do porządku i równowagi ekologicznej. Podczas spektaklu w fabułę, wplecione zostały cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi naukowcy i przeprowadzić kilka eksperymentów z wykorzystaniem wody. Spektakl zakończyła szalona, taneczna zabawa w rytmie eko! Następnie Aktorzy przeprowadzili animacje dla dzieci, a na fanów bajek, czekał koncert familijny.

Piknik odbył się w ramach realizowanego przez gminę Szczurowa projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Podczas wydarzenia zdecydowanie nikt nie mógł narzekać na nudę, a fotorelacja i uśmiechnięte buzie dzieci, wyrażają więcej niż tysiąc słów.