Spotkania czytelnicze ,,Zaczytani”

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Spotkania czytelnicze ,,Zaczytani”, to  kolejny element zrealizowanego zadania  p. n. ,,Książką połączeni – promocja czytelnictwa w Gminie Szczurowa”.  Biblioteki w Uściu Solnym, Zaborowie, Dołędze i Woli Przemykowskiej przy szeroko zakrojonej współpracy z lokalną społecznością były organizatorami tych spotkań, spotkań podczas których przekazaliśmy dzieciom, młodzieży,    rodzicom, osobom dorosłym, opiekunom jak ważnym elementem w rozwoju dziecka jest głośne i wspólne czytanie. Czytając dziecku wspólnie z nim przeżywamy przygody bohaterów,    odbywamy podróże w świat literacki, budujemy silne więzi, które są najdoskonalszą i najtrwalszą ze wspólnot.  Spotkania stały się także okazją do wspólnych rozmów na temat ciekawych książek, postaci literackich, twórczości autorów.

Koordynator zadania
Gadowska Sylwia