Zapraszamy na spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością zainteresuje wielu pasjonatów literatury i sztuki. To wspaniała okazja, aby poznać bliżej twórców ich książek dowiedzieć się więcej o ich pracy i inspiracjach, aby posłuchać ciekawych rozmów i zadawać pytania!
Pamiętajcie, aby zapisać datę w kalendarzu
29 października 2024 roku o godzinie 16:30
w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Wstęp wolny!
Robert Górski – jeden z najpopularniejszych artystów kabaretowych w Polsce. Satyryk, scenarzysta, komik, aktor, felietonista, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a przede wszystkim założyciel i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wielokrotnie nagradzany autor setek skeczów, piosenek, tekstów satyrycznych i sztuk teatralnych, słuchowisk, seriali i wielkich widowisk telewizyjnych. Pomysłodawca, scenarzysta i główny aktor kultowego serialu „Ucho Prezesa”. Współautor dwóch książek: „Jak zostałem premierem: i „Jak zostałem Prezesem”.
Monika Sobień-Górska – dziennikarka, scenarzystka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Szkoły Filmowej Wajdy. Autorka książek: „Wybrałem życie”, „Jak zostałem Prezesem”, „Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują”, „Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze”, „Imperium Lewandowska”. Założycielka portalu Wemen.pl. Publikuje felietony w „Zwierciadle” i „Claudii”. Jest autorką scenariusza do filmu „Lęk” w reżyserii Sławomira Fabickiego.

Zaproszenie na wydarzenie
Koło Gospodyń Wiejskich „Uścianeczki” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz Wójtem Gminy Szczurowa serdecznie zapraszają na inspirujący wieczór pt. „Kobieta wie najlepiej… a reszta to skecz”.

Ferie w GCK – czas pełen wrażeń
Minione dni upłynęły nam na świetnej zabawie karnawałowej, pachnących wypiekami warsztatach kulinarnych oraz wyjątkowym spotkaniu z naturą podczas wizyty w zagrodzie przyrodniczej Bella Koza.

Ferie zimowe z GBP w Szczurowej pod znakiem dobrej zabawy i nauki
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej organizowała dla dzieci zajęcia feryjne, mające na celu zachęcenie młodych ludzi do odwiedzania biblioteki, pożyczania i czytania książek oraz postrzegania biblioteki jako miejsca spotkań i dobrej zabawy.

Zapraszamy na darmowe badania mammograficzne
Z okazji Dnia Kobiet Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zaprasza wszystkie Panie na bezpłatną mammografię!

Czwartoklasistów spotkanie z Biblioteką
W dniu 30 stycznia 2026 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej gościła uczniów klasy 4 a i b z Zespołu Szkół w Szczurowej.

Spektakl „Mikołaj w Wiosce Elfów”
1 lutego sala widowiskowa Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej ponownie wypełniła się magią, śmiechem i świątecznym klimatem.






