80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku, było największym zbrojnym zrywem polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej, mającym na celu wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej. Organizatorem powstania była Armia Krajowa (AK), największa podziemna armia w okupowanej Europie.

W czwartek 1 sierpnia hołd bohaterom tradycyjnie przy pomniku Ofiar I i II Wojny Światowej w Szczurowej oddali wspólnie przedstawiciele Urzędu Gminy Szczurowa, Rady Gminy Szczurowa, Młodzieżowej Rady Gminy Szczurowa, Policji, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Kultury.

Następnie punktualnie o godzinie 17:00, w hołdzie dla powstańców w całej rozległy się syreny alarmowe. Po ich dźwięku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Chór “Dzieci z Dworu”, Panią Zuzannę Kuliszewską, oraz młodzież projektową programu Równać Szansę. Tuż po wzruszających wystąpieniach wręczono nagrody uczestnikom konkursu historycznego.

01 wrz 2024

VII Rajd Rowerowy – 100 kilometrów wolności