Za nami Piknik Lotniczy!

W minioną niedzielę na strzeleckim lotnisku odbył się Piknik Lotniczy. Wydarzenie przyciągnęło tłumy osób, na które przez cały dzień czekały liczne atrakcje.

Na lotniczym wydarzeniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla fanów lotnictwa czekały podniebne pokazy, podczas których doświadczeni piloci zaprezentowali swoje umiejętności i wykonali widowiskowe akrobacje w powietrzu, tym samym dostarczając uczestnikom niezapomniane wrażenia. Na niebie można również było zobaczyć skoczków spadochronowych oraz pokaz Małopolskiej Grupy Paralotniowej.

Wydarzenie nie ograniczało się jednak tylko do pokazów lotniczych, a na uczestników czekało również wiele atrakcji na lądzie, w tym między innymi statyczna wystawa statków powietrznych. Tam każdy mógł z bliska zagłębić się w tajniki lotnictwa i z bliska zobaczyć maszyny unoszące się w powietrzu. Miłośnicy motoryzacji mogli natomiast podziwiać kolekcję zabytkowych pojazdów, które zachwycały swoim urokiem oraz motocykli Stowarzyszenia Road Rats Szczurowa.

Na strzeleckim lotnisku na uczestników czekały również stoiska przygotowane przez: Policję, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, oraz Lasy Państwowe.

W strefie dla najmłodszych przygotowano też mnóstwo atrakcji dla dzieci. Oprócz tego na lotnisku stanęło wesołe miasteczko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Muzycznym akcentem wydarzenia był występ zespołów: Janik&Szymula DUO i Do Not Ask, oraz gwiazdy wieczoru Filharmonii Futura “Rock of Poland”. Emocjonujący dzień zakończyła zabawa taneczna z DJ Netto.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, oraz Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. W strzeleckim pikniku wzięli udział: I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, oraz Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.

Podczas całego wydarzenia, na uczestników czekała bogata oferta gastronomiczna.

Piknik Lotniczy organizowany przez Gminę Szczurową oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

17 lip 2024

Kino sensoryczne