39. KRAKOWSKI WIANEK

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej informują, że 39. KRAKOWSKI WIANEK – Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka odbędzie się w dniach 21-22 maja 2022r. w Szczurowej.
Do udziału w Przeglądzie, który ma charakter konkursu Organizatorzy zapraszają: zespoły, grupy regionalne i śpiewacze, gawędziarzy, kapele ludowe, instrumentalistów, śpiewaków ludowych, mistrzów wraz z uczniami z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich w zasięgu byłego województwa tarnowskiego, a obecnie z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Ponadto w konkursie wezmą udział  – LAUREACI SPINKI KRAKOWSKIEJ – 2. Przeglądu Folklorystycznego im. Janiny Kalicińskiej dla Krakowiaków Zachodnich, którego Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Konkurs stanowi kwalifikację na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej w 2022 r.,  Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2023 r. i rekomenduje na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2022 r.

Zgłoszenia
Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: [email protected] do dnia 30 kwietnia 2022r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, 33-100 Tarnów.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń do pobrania – TUTAJ

MCK Sokół