102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dzisiaj obchodzimy jedno z najważniejszych świąt – Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał wolność. W tym roku nie możemy spotykać się i świętować w szerszym gronie, dlatego tę ważną dla naszego narodu rocznicę uczcijmy w sposób symboliczny w domach. Wywieśmy biało – czerwone flagi, w południe wspólnie zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. Przeżyjmy to wyjątkowe święto w gronie rodziny i najbliższych, ciesząc się wspólnie z rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Niech żyje Niepodległa Rzeczpospolita!

(-) Zbigniew Moskal
Wójt Gminy Szczurowa

Zapraszamy również do obejrzenia wystawy na płycie szczurowskiego rynku poświęconej Niepodległej

05 kwi 2024