Przejdź do treści
s1
s2
s3
s7
s8
s9
previous arrow
next arrow
Posłuchaj tego artykułu

11 listopada - symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa

Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Szczurowej. Następnie na Szczurowskim rynku Orkiestra Dęta OSP działająca przy Gminnym Centrum Kultury odegrała Hymn Polski.

Kwiaty pod pomnikiem pamięci złożył Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal oraz Przewodniczący Rady Gminy Łukasz Kozak. Hołd oddali również przedstawiciele Policji, GCKCziS Szczurowa, GOPSu,  oraz Zespołu Szkół w Szczurowej. Na koniec uroczystości pod pomnikiem orkiestra dęta wykonała krótki koncert pieśni patriotycznych.

Kolejny punkt programu uroczystości rocznicowych miał miejsce w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. W swoim przemówieniu do zgromadzonych mieszkańców Wójt Zbigniew Moskal podkreślił, że należy pamiętać o tym, że to my wszyscy mamy wpływ na to, jak wygląda rzeczywistość, i w jakiej atmosferze żyjemy. To my decydujemy o tym, czy w pełni i czy właściwie wykorzystujemy wolność wywalczoną przez swoich przodków – mówił Wójt Gminy Szczurowa.

O oprawę historyczno-artystyczną wydarzenia zadbali uczniowie Zespołu Szkół w Szczurowej, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający udział mieszkańców Gminy Szczurowa w walce o niepodległość. Zwieńczeniem tego dnia był koncert artystów  z Najmniejszej Sceny Świata z Tarnowa. Trio muzyczne w składzie: Dawid Mik, Filip Kot i Aleksandra Kurek przygotowali dla widzów koncert pieśni patriotycznych połączony z wspólnym śpiewaniem.

Kalendarium wydarzeń
20 lip 2024

Piknik Rodzinny w Niedzieliskach

Boisko sportowe w Niedzieliskach
21 lip 2024

Turniej Wsi o Puchar Wójta

Boisko sportowe w Niedzieliskach
Nie odnaleziono wydarzeń!
Skip to content