Wszystkich miłośników folkloru i tradycji ludowych serdecznie zapraszamy do udziału w 41. Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Krakowski Wianek"!

Konkurs jest adresowany do wszystkich zespołów regionalnych, kapel, instrumentalistów, grup śpiewaczych oraz śpiewaków ludowych związanych z kulturą krakowską. W ramach konkursu uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w zakresie muzyki ludowej, tradycyjnego śpiewu oraz tańca ludowego. Jury konkursowe będzie oceniać występy uczestników pod względem autentyczności, dbałości o tradycję i lokalne folklorystyczne elementy, a także umiejętności wykonawcze. Dodatkowo, będą przyznawane nagrody za najlepsze wykonania w poszczególnych kategoriach.

Wydarzenie ma również na celu zachęcenie młodych ludzi do interesowania się tradycyjną kulturą ludową i promowanie lokalnych twórców oraz zespołów. Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu folkloru jest ważne dla zachowania unikalnego dziedzictwa kulturowego regionu krakowskiego i jego promocji.

Konkurs “Krakowski Wianek” stanowi doskonałą okazję do spotkania i wymiany doświadczeń między artystami ludowymi oraz zaprezentowania bogactwa kulturowego regionu. Jego organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników tradycji ludowej do udziału w tym wydarzeniu i do wspólnego odkrywania piękna i bogactwa kultury ludowej krakowskiego regionu.

Szczegółowy program występów zespołu Krakowskiego Wianka 2024

(pliki do pobrania)
>>25 maja 2024 r./sobota/<<
>>26 maja 2024 r. /niedziela/<<

Program:
25 maja 2024 r. (sobota)
Sala widowiskowa GCKCziS Szczurowa
godz.11:00-13:00 – I część prezentacji konkursowych
godz.16:00-18:00 – II część prezentacji konkursowych
26 maja 2024 r. (niedziela)
Park Kępińskich w Szczurowej
godz.12:00-16:20 – III część prezentacji konkursowych
godz.14:00-16:00 – animacje dla dzieci
godz.16:30 koncert Zespołu Capitan Folk
godz.17:30występ zespołu „Mali Pojawianie” z Pojawia
godz.18:30 – zakończenie przeglądu, odczytanie protokołu, wręczenie nagród

Podczas niedzielnego wydarzenia:
stoiska gastronomiczne, rękodzielnicze, promocyjne przygotowane przez lokalne KGW, Stowarzyszenia oraz rękodzielników, wesołe miasteczko dla dzieci, mała gastronomia.

Organizator:
Małopolskie Centrum Kultury “Sokół”
Gmina Szczurowa
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej