Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Szczurowa

Była dobra zabawa, integracja i sporo śmiechu. A wszystko podczas niedzielnych Turniejów: Wsi i Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Szczurowa, który został rozegrany w Niedzieliskach.

Pomimo upalnej pogody uczestnicy i kibice pokazali, że temperatura nie jest przeszkodą dla prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. W Turnieju Wsi o Puchar Wójt Gminy Szczurowa zawalczyło 6 drużyn.

turniej solectw 2024 2

Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji. Były to: nosidełko express, jajko na łyżce – ziemniak w kaloszu, wyścig sołtysów, slalom z oponą samochodową, gorące krzesła, przelewaj nie rozlewaj, przeciąganie liny i spacerowy zawrót głowy. W każdej z nich ekipy dawały z siebie wszystko. Po zliczeniu punktów okazało się, że Zwycięzcą tegorocznego Turnieju Wsi zostało sołectwo Górka. Drugie miejsce zajęło sołectwo Rylowa, a na trzecim miejscu uplasowało się sołectwo Dołęga.

Równocześnie na drugiej części boiska w Niedzieliskach odbywał się Turniej Piłki Nożnej, w których udział wzięło 8 dzielnie walczących drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Rylowej, która w finałowym meczu pokonała swoich rywali z miejscowości Wola Przemykowska. Na podium stanął również zespół z Górki, który zająć trzecie miejsce.

Głównym celem turniejów była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

Uroczystego wręczenia wszystkich nagród dokonał Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa, oraz Bogusława Daniel-Zieja – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej.

28 lip 2024

Park Kępińskich w Szczurowej