ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-06-01


Wysocki – Powrót do ZSRR czyli Teatr Nowy w Szczurowej

W piątek 29 maja 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się spektakl pt. ,,Wysocki – Powrót do ZSRR”. Jest to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR. Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady „Przerwany lot”,  listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, „Umierałem sto razy” Korczaka. To historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Głównymi aktorami byli Edward Linde Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki przy aranżacji muzycznej Pawła Harańczyka. Pomysłodawcą oraz realizatorem inicjatywy był Teatr Nowy z Krakowa, który realizuje w Szczurowej projekt pt. 60 + Nowy Wiek Kultury. 


 


 


 


 


Po zakończeniu spektaklu Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej Grzegorz Zarych podziękował odtwórcom głównych ról za wspaniałą sztukę wyrażając tym samym nadzieję na dalszą współpracę ze Stowarzyszeniem Teatru Nowego.  Po spotkaniu Dana Bień – koordynator projektu 60+ Nowy Wiek Kultury oraz Tomasz Kireńczuk – promotor projektu zaprosili publiczność do udziału w inicjatywie. Projekt opierać się będzie na trzech wyjazdach oraz wspólnie tworzonych działaniach.

 

Czytaj więcej ....

Źródło: GCKCziS oraz Informator Brzeski
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019