ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-04-02


Wernisaż Wielkanocny w Szkole Podstawowej w Szczurowej

„Jest moc inspirująca, w tym Zmartwychwstania Święcie 
- mistrz tworzy arcydzieło, pisankę tworzy dziecię”Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczurowej była gospodarzem Wernisażu 
Wielkanocnego pod hasłem „Wielkanoc w malarstwie i poezji”. Cała uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu 27 marca 2015r. Jak zwykle tę niecodzienną i podniosłą uroczystość uświetniło liczne grono zaproszonych gości. Byli to przedstawiciele władz Urzędu Gminy Szczurowa z panem wójtem Marianem Zalewskim na czele, pracownicy gminy, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych, ks. proboszcz parafii Szczurowa, przedstawiciele Nadwiślańskiej Grupy Działania E.O.CENOMA, przedstawiciele Rady Rodziców, reprezentacje ze szkół gminnych oraz społeczność uczniowska gospodarzy.

 

 
 

 
 


 
Celem Wernisażu było poznanie pięknej poezji wielkanocnej i dzieł malarskich nawiązujących do tematyki wielkanocnej, kultywowanie tradycji ludowego zdobnictwa i wytwarzanie przedmiotów tradycji kultury plastycznej związanej z okresem Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy, rozwijanie uzdolnień i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórcze interpretowanie wzorów, wymianę doświadczeń oraz promowanie artystycznych osiągnięć uczniów. Uczestnicy Wernisażu przygotowali opis obrazu w formie krótkiej prezentacji multimedialnej, nawiązującej do tradycji i zwyczajów wielkanocnych, zgodnie z wcześniej zaproponowaną tematyką przez organizatorów Wernisażu.
 
 

 
 

 
 
 
 
Gospodarzy reprezentował uczeń klasy VI a Daniel Pastuch, który zainspirował się dziełami D. Veli i H. Boscha. Następnie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Wielkanocnej, którego oceniało jury w składzie: p. Stanisława Klisiewicz, p. Małgorzata Kuta i p. Monika Giemza.

 
 
 
Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: I kategoria - szkoły podstawowe, laureatami zostali:
  • Gabriela Badzioch 1. miejsce SP Szczurowa
  • Julia Czajka 1. miejsce ZSP Uście Solne
  • Aleksandra Tomaszek 2. miejsce PSP Wola Przemykowska
  • Julita Czarny 2. miejsce PSP Niedzieliska
  • Marcelina Kosała 3. miejsce PSP Strzelce Wielkie
  • Martyna Kwaśniak 3. miejsce PSP Zaborów 
II kategoria - szkoły gimnazjalne:
  • Aleksandra Jarosz 1. miejsce PG Zaborów
  • Karolina Rzeźnik 2. Miejsce PG Szczurowa
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki ufundowane przez Nadwiślańską Grupę Działania E.O. CENOMA, które wręczył w imieniu sponsorów dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu pan Grzegorz Zarych. Po konkursie, każda z uczestniczących szkół, przy swoich ekspozycjach wielkanocnych w krótkich wystąpieniach nawiązywała do najstarszych i najważniejszych obrzędów wielkanocnych. Wspominano o takich symbolach jak: baranek wielkanocny, jajko, palma, święconka, woda, ogień, baby i mazurki wielkanocne. Wszystko to sprawiło prawdziwie świąteczny nastrój, a wernisażowa ekspozycja uginała się pod ciężarem wielkanocnej obfitości.
 
Zaproszeni goście skierowali do uczestników ciepłe i serdeczne adresy; byli to ks. proboszcz parafii szczurowskiej Wiesław Majka, pracownicy referatu szkół gminy Szczurowa p. Elżbieta Gądek i p. Jolanta Serwa oraz dyrektor GCKCz i p. Grzegorz Zarych.
 
Pani dyrektor szkoły Alina Oleksy wręczyła wszystkim uczestnikom Wernisażu okolicznościowe upominki, ufundowane przez Urząd Gminy Szczurowa, skierowała serdeczności świąteczne z okazji zbliżających się świąt, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat istoty i historii już tej imprezy, która zawsze zadziwia swoim rozmachem, pomysłowością, ale przede wszystkim piękną tradycją.
 
W miłej i serdecznej atmosferze zakończono tegoroczny Wernisaż, który miały zaszczyt i okazję zorganizować: p. Marcelina Pajor, p. Vitalina Pastuch,   p. Jolanta Łoboda.  Radosne Alleluja !
 
 
 
 
 
Źródło /PSP Szczurowa/<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019