ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-02-11


Poznawanie Misji - spotkanie z ks. Mateuszem Dziedzicem

Misyjne drogi to spotkanie twarzą w twarz z człowiekiem, z jego wielkością i nędzą, z jego nadzieją, szczęściem, bólem i rozpaczą, z jego krzywdą i upodleniem. 
 
 

Poznawanie Misji
– spotkanie z księdzem Mateuszem Dziedzicem

4 lutego 2015 r. gościem Publicznego Gimnazjum w Szczurowej był ksiądz Mateusz Dziedzic, który od pięciu lat posługiwał jako kapłan w Republice Środkowoafrykańskiej. W ubiegłym roku Ks. Mateusz został uprowadzony przez afrykańskich rebeliantów, którzy chcieli w ten sposób wymusić uwolnienie swojego przywódcy. Trafił do obozu w buszu, gdzie w szałasach przez sześć tygodni przetrzymywano, oprócz niego, jeszcze ponad 20 zakładników. Historia ks. Mateusza, tarnowskiego misjonarza, trafiła na pierwsze strony gazet, a jego losami przez kilka tygodni interesowali się wierni w całym kraju.

 
 
Ksiądz Mateusz, podczas spotkania ze szczurowskimi gimnazjalistami, opowiadał o szczegółach porwania i uwolnienia, a także o trudnej pracy misjonarza w Afryce. Ksiądz misjonarz opowiadał o dzieciach, rówieśnikach naszych uczniów, o ich życiu i codziennych problemach. Zdjęcia i filmy, pokazujące m.in. obrzędy pogrzebowe, obrzędy sakramentu małżeństwa, chrzcin czy duszpasterskiej wizyty u chorych, wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach.
 
 
 
 


 Na zakończenie spotkania ksiądz misjonarz poprowadził wspólnie z zebranymi modlitwę w języku sango oraz udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa.
 
Wizyta księdza Mateusza wzbudziła wiele radości i uświadomiła zebranym, że są miejsca na świecie, w których ludzie żyją w bardzo trudnych warunkach, ale potrafią cieszyć się każdym dniem.
 
Uczniowie oraz nauczyciele życzyli księdzu Mateuszowi m.in. czerpania radości z podejmowania trudnych wyzwań oraz serdecznych przyjaciół, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.
 
 
 
 
Źródło /PG Szczurowa/

 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019