ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-01-15


Spotkanie miłośników folkloru w Szczurowej

Po raz trzeci w Szczurowej odbyło się Noworoczne spotkanie miłośników folkloru. Gospodarzem uroczystości była młodzież, która swoją przygodę z folklorem zaczynała w Szkółce Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe Granie”, kapelach ludowych, dziecięcych zespołach folklorystycznych „Kukułeczka’ (SP w Szczurowej), „Mali Strzelicanie” (SP w Strzelcach Wielkich), gimnazjalnym zespole „Na Scuroską nutę” oraz w młodzieżowym zespole „Scurosko Magierecka”. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili ksiądz dziekan Stanisław Tabiś - proboszcz parafii Strzelce Wielkie, proboszcz parafii Szczurowa ksiądz Wiesław Majka, wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, radni obecnej i poprzedniej kadencji gminy Szczurowa, dyrektorzy szkół, pracownicy Urzędu gminy w Szczurowej, mieszkańcy Szczurowej, którzy brali udział w nagrywaniu teledysków kapeli „Pastuszkowe Granie” . Gośćmi specjalnymi imprezy byli ekipa realizatorów wideoklipów -Steelhand Studio z Krakowa, a także zespół partnerski „Scuroskiej Magierecki” –„Spod Kicek” z Mordarki na czele z Józefem i Wojciechem Tokarczykami.
 

 
Przybyłych gości powitała melodiami i przyśpiewkami ludowymi kapela „Pastuszkowe Granie”. Jej kierownik Michał Pastuch, który jak co roku poprowadził spotkanie, na wstępie przedstawił i podziękował wszystkim, dzięki komu udało się zrealizować projekt „Pastuszkowe granie” – promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego w formie nagrania wideoklipów oraz wydanie materiałów promocyjnych”. Projekt, współfinansowany w 80% ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, był realizowany od stycznia do listopada 2014r. przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.
 
Następnie odbyła się premiera teledysków, które zostały bardzo przychylnie przyjęte przez publiczność. Wrażeniami i wspomnieniami z realizacji przedsięwzięcia w imieniu realizatorów podzieliła się Anna Kaczorowska.

 


 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie krakowskiego kaftana z dedykowanym haftem wójtowi gminy Szczurowa Marianowi Zalewskiemu od wszystkich miłośników folkloru ze Szczurowej jako dowód wdzięczności za akceptację i okazywane wsparcie w działaniach, skierowanych na zachowanie i kultywowaniu regionalnych tradycji.
 


 


 


Żywiołową kontynuacją wieczoru stała się wspólna zabawa wszystkich przybyłych gości przy muzyce kapeli „Pastuszkowe Granie”, która trwała do późnych godzin. Zabawę rozpoczęto chodzonym na 30 par, który w pierwszej parze poprowadzili choreograf Andrzej Urban i kierownik referatu oświaty Urzędu Gminy p. Jolanta Serwa. Młodzież wspaniale bawiła się przy dźwiękach krakowiaków, polek, walczyków, oberków, odtańczono również tradycyjną Warszawiankę, Hop-walca, Razówkę.
 


 


 

 

 

Materiały promocyjne wydane w ramach projektu pt.:
„Pastuszkowe granie” – promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego
w formie nagrania wideoklipów oraz wydanie materiałów promocyjnych”(materiały do powiększenia)


opakowanie płyty (przód i środek)


 

 

folder promocyjny


 

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<


Informacja: Michał Pastuch

 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019