ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2015-01-15


Debata społeczna ,,Dziecko w sieci – korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z internetu”

,,Dziecko w sieci – korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z internetu” taki tytuł nosiła organizowana w ostatnim czasie debata społeczna zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz poradnię psychologiczno – pedagogiczną mającą swoją siedzibę w Brzesku przy ul. Piastkowskiej. Spotkanie odbyło się 13 stycznia 2015 r. o godz. 14:30 na sali widowiskowej GCKCziS.


Celem organizacji inicjatywy było uwrażliwienie rodziców oraz pedagogów na takie zagrożenia jak podawanie przez dzieci danych personalnych oraz adresowych w internecie, cyberprzemoc, sexting, stalking, pornografia, pedofilia, kradzież danych, oszustwa sieciowe, oraz uzależnienie od korzystania z komputera. Stworzone wydarzenie miało również na celu pokazanie jakie korzyści może przynieść umiejętne korzystanie z zasobów internetowych przez najmłodszych.

Podczas debaty w roli ekspertów wystąpili zaproszeni goście:
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej Grzegorz Zarych,
Psycholog z poradni pedagogiczno – psychologicznej Magdalena Kuśnierz,
Informatyk z Urzędu Gminy Szczurowa Krzysztof Solak
Sierżant Monika Lis z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku
Młodszy aspirant Sławomir Czuchra z Posterunku Policji w Szczurowej

 


 


 


 


Dzięki obecności specjalistów zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się m.in. na jakie treści przeglądane przez maluchy rodzice szczególnie powinni zwracać uwagę, jakie przypadki internetowych oszustw zarejestrowała ostatnio policja, a także jak chronić swoje dziecko przed dostępem do niewłaściwych stron internetowych. Dodatkowo poznali sposoby kontrolowania treści przeglądanych przez najmłodszych oraz programy pozwalające na ich blokadę.


Dziękujemy serdecznie za udział wszystkim zgromadzonym, aczkolwiek z przykrością pragniemy poinformować, iż mimo przekazania ok. 200 zaproszeń rodzicom uczniów szkoły podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej w debacie wzięło udział 3 opiekunów, których dzieci uczęszczają również na Klub Spotkań Malucha działający przy GCKCziS.


RODZICU PAMIĘTAJ !

Problem nieumiejętnego korzystania z internetu oraz ogrom zagrażających treści dotyka codziennie tysiące maluchów. Bagatelizowanie problemu sprawia, iż dajemy przyzwolenie na wszystko co ,,dzieje się” w sieci.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka !Elżbieta Solak, GCKCziS
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019