ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-10-30


OSP Górka. Poligon szkoleniowy w Borku

W dniach 19-21 września młodzież realizująca projekt „Ogień i woda” uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.
 
W czasie pobytu zostały przeprowadzone treningi sprawnościowe z wykorzystaniem technik linowych, które dostarczyły młodzieży wielu niezwykłych emocji i sporej dawki adrenaliny. Zmagania na sztucznej ściance wspinaczkowej i szereg dodatkowych aktywności, takich jak: slackline i pokonywanie mostów linowych, zapewniły doskonałą zabawę utrzymaną w duchu sportowej rywalizacji.


 
 

Na zakończenie zmagań z grawitacją każdy uczestnik zjechał 120-metrową kolejką tyrolską.Kolejnym wyzwaniem była jazda na quadach po terenowym torze przeszkód oraz zawody na torze gokartowym.


Następnie młodzi ludzie uczestniczyli w zajęciach nauki strzelania z karabinu pneumatycznego i łuku.

 


Odbyły się również zajęcia ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, w czasie których młodzież uczyła się musztry paradnej oraz udzielania pierwszej pomocy i transportowania rannych. Zostały przeprowadzone ćwiczenia próbnej ewakuacji na wypadek pożaru i powodzi.
 

 

Obóz miał charakter poligonu szkoleniowego, zatem każdy dzień rozpoczynał się pobudką  o 6 rano i 30-minutową zaprawą fizyczną.
 
Pomiędzy ćwiczeniami młodzież korzystała z różnego rodzaju zajęć: piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, piłkarzyki, a także z placu zabaw i świetlicy.Młodzież miała też okazję zrelaksowania się po wyczerpujących ćwiczeniach podczas dyskoteki prowadzonej specjalnie dla nich przez DJ-a.
 


Ostatniego dnia wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek  i śpiewaniem piosenek.
 
Wyjazd pozwolił młodym ludziom na doskonalenie umiejętności pracy w grupie, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

 


Projekt „Ogień i woda” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse”, którego celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start  w dorosłe życie.

 


Sekcja medialna projektu
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019