ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-10-13


Wieczorne spotkanie z Andersenem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej

„Baśniową noc z Andersenem” spędziły dzieci z terenu Gminy Szczurowa w nocy z 10 na 11 października 2014r. w Dworze Kępińskich. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, która zaprosiła do zabawy dzieci ze szkoły podstawowej kl. I-III. Uroczystość rozpoczęto od udekorowania każdego uczestnika „Buśką” – uśmiechem przypiętym do ubrania, który był symbolem radości i dobrej zabawy. Następnie kierownik GBP w Szczurowej Teresa Klamka oraz Panie bibliotekarki Anna Gdowska i Jolanta Czachor przywitały wszystkich uczestników spotkania oraz gości Panią Stanisławę Klisiewicz  Przewodniczącą Komisji Kultury Rady Gminy Szczurowa.


Po krótkiej prezentacji multimedialnej na temat życia Hansa Christiana Andersena, dzieci udały się na alejki otaczające Dwór Kępińskich w poszukiwanie Andersena oraz postaci z jego baśni: Królowej  Śniegu i Dziewczynki z Zapałkami.


 

Po odnalezieniu wspomnianych gości zaproszono ich na spotkanie do biblioteki. Czytano baśnie, słuchano opowieści oraz udzielano odpowiedzi na pytania dzieci.
 


Po kolacji dzieci wraz opiekunami pożegnały baśniowe postacie oraz ich twórcę Andersena. Wieczorną zabawę uświetniły konkursy z nagrodami, projekcje filmowe baśni, czytanie bajek. Najwięcej radości oraz frajdy dzieciom  przyniosło nocowanie w zabytkowych pomieszczeniach Dworu Kępińskich i po wielugodzinnych oczekiwaniach żaden duch się nie pojawił, lecz sen wszystkich ogarnął.

Rano wszyscy uczestnicy, dzięki sponsorowi Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej w Szczurowej mogli zjeść pyszną drożdżówkę, po czym wszystkie dzieci w towarzystwie swoich rodziców udały się do domów.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Grzegorza Zarycha za wcielenie się w postać CH. H. Andersena oraz Kasi Machalskiej jako Królowej Śniegu i Patrycji Bąk za Dziewczynkę z Zapałkami.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Nadwiślańska Grupa Działania „E.O. CENOMA” za ufundowanie smyczy i innych gadżetów.

 

>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<
Źródło:
/Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej, Anna Gdowska/
fot. Wąs Arkadiusz
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019