ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-05-25


Aktywność pań z Kół Gospodyń Wiejskich doceniona !

Czternaście kompletów damskich strojów regionalnych wraz z obuwiem oraz wyposażenie kuchenne, szafę i namiot w formie stoiska wystawowego na imprezy zakupiła Gmina Szczurowa w ramach projektu realizowanego za pośrednictwem Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej z przeznaczeniem dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich  aktywnie działających w gminie Szczurowa.

Koszt zakupów wyniósł blisko 30 tysięcy złotych, z czego 75 procent kosztów kwalifikowanych projektu GCKCziS w Szczurowej pozyskało z Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Oś IV Leader. Pozostała kwota, stanowiąca wkład własny pochodziła z budżetu Gminy Szczurowa.
 
Panie w pięknych strojach regionalnych zaprezentowały się podczas tegorocznego 32. Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych „Krakowski Wianek” w Szczurowej w czasie degustacji potraw i nalewek, które same przygotowały.

Efektem końcowym realizacji projektu będzie Konkurs Piosenki Maryjnej, który odbędzie się 15 sierpnia 2014 roku w Strzelcach i połączony zostanie z Dożynkami Gminnymi. W trakcie trwania imprezy odbędzie się degustacja potraw Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szczurowa.
 
Celem realizowanego projektu jest przede wszystkim kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów regionalnych.

 


Koordynator projektu: Alina Banach
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019