ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2014-02-20


Z humorem i tańcem wystąpił Zespół Folklorystyczny „POJAWIANIE”

16 lutego 2014 r. na deskach Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej swoją chwilę miał Zespół Folklorystyczny „Pojawianie”. Spotkanie karnawałowe  z zespołem składało się z dwóch części artystycznych. Pierwsza część artystyczna miała akcent nutki humoru w którym młodzież z Pojawia przedstawiła krótki epizod kabaretowy.
 


 


 


 


Zgromadzona publiczność z uśmiechem na twarzy podziwiała młode talenty, obdarowując ich przy tym gromkimi brawami.
 


W drugiej część spotkania wystąpił Zespół Folklorystyczny „Pojawianie” który został zapowiedziany przez  P. Stanisława Gurgula znanego konferansjera, choreografa folklorystycznego.

W trakcie przerw, przedstawił on skład  zespołu, historię oraz osiągnięcia, do których należą liczne nagrody na przeglądach folklorystycznych. Podkreślił również doceniony trud za krzewienie i kultywowanie lokalnych tradycji folklorystycznych wśród młodej społeczności. W imieniu zespołu, podziękował również Wójtowi Gminy Szczurowa  Marianowi Zalewskim oraz Dyr. Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu  Grzegorzowi Zarychowi,  za życzliwość oraz wsparcie w postaci doposażenia zespołu w stroje folklorystyczne.
 


 


Po przedstawieniu zespołu można było podziwiać piękno tańców, śpiewu oraz kunszt wokalno-muzyczny przygotowany przez P. Stanisława Gurgula, akompaniatora P.Jerzego Lupę. 

 


 

 


Wśród zaproszonych gości swoją osobą zaszczycili: P. Marian Zalewski – Wójt Gminy Szczurowa, P. Stanisława Klisiewicz - W-ce Przewodniczaca Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu, P. Stanisław Wądołowski – Radny i Sołtys wsi Szczurowa oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej, Członkinie Klubu Seniora ze Szczurowej i mieszkańcy Szczurowej.


 


 


 


 


 


 


>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Styczeń 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019