ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-12-17


Szczurowa czyta dzieciom

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Szczurowej zorganizowało akcję pt. ,,Szczurowa czyta dzieciom”. 16 grudnia 2013 r. o godz. 10:00 na salę widowiskową GCKCziS przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola Komunalnego w Szczurowej oraz uczniowie zerówki działającej przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza. Maluchy dotarły na spotkanie wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor przedszkola Martą Głąb. W pierwszej części odbyło się czytanie bajek wierszem pisanych autorstwa Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.


Zaproszenie do wspólnego czytania przedszkolakom przyjęli:
Wójt Gminy Szczurowa - Pan Marian Zalewski
Sekretarz Gminy - Pani Maria Kądziołka
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Pani Barbara Domagała
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu - Pan Grzegorz Zarych
Z-ca Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu - Pani Teresa Klamka
Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania E.O. Cenoma - Pani Bogusława Daniel – Zieja

 


 


 


W drugiej części spotkania najmłodsi wspólnie z zaproszonymi gośćmi oglądali bajkę pt. ,,Świnka Peppa – biblioteka”, która w prosty sposób pokazała dzieciom, że biblioteka jest ogromnym bogactwem, z którego często powinniśmy korzystać. Po projekcji dzieci przeglądały książki znajdujące się na specjalnie dla nich przygotowanej wystawie zawierającej najpiękniejsze bajki i baśnie.

 


 

Na koniec maluchy zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem. Dodatkową atrakcją, która nadała spotkaniu niezwykły klimat była specjalnie na tę okazję przygotowana przez Pana Krzysztofa Wolszę – plastyka Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu bajkowa scenografia.
 


 Celem zorganizowanej inicjatywy było promowanie wspólnego czytania. Codzienne czytanie swoim pociechom przez 20 minut buduje więź między rodzicem, a dzieckiem, stymuluje jego rozwój emocjonalny, rozwija wrażliwość i empatię, rozbudowuje słownictwo malucha, poszerza jego wiedzę oraz rozwija wyobraźnię. Ponadto sprzyja szybszemu samodzielnemu myśleniu, pomaga w zrozumieniu ludzi, świata i siebie, uczy wartości moralnych, a przede wszystkim kształtuje nawyk czytania przez całe życie.


PAMIĘTAJMY!
CZYTAJMY DZIECIOM!

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
tekst: Elżbieta Solak
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019