ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-12-05


Lekcja biblioteczna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej I Klasy Publicznego Gimnazjum ze Szczurowej

Od 2007r. Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej ma swoją siedzibę w Dworku Kępińskich, który jest „sercem” miejscowości Szczurowa. Jest to miejsce ściśle związane z historią i społecznością Szczurowej. Z racji zabytkowego charakteru dworu oraz otaczającego go parku, jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów z całej Polski oraz zagranicy Niemiec, USA, Ukrainy. Dwór Kępińskich jest również zapleczem lokalowym organizowanych wielu imprez plenerowych takich jak Krakowski Wianek-  trzydniowej imprezy folklorystycznej, Wyścigów Rowerowych, Majowych Biegów przełajowych i wielu innych.

W październiku Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej poszerzyła swoją działalność oświatową przez udostępnienie dodatkowych pomieszczeń świetlicy, poprzez zakup wyposażenia w zakresie małych projektów w ramach działania
413 Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 pt.:„ Poszerzenie oferty kulturalno – oświatowej świetlicy działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczurowej poprzez zakup wyposażenia”.
 
Młodzież chętnie korzysta z nowej oferty biblioteki a podczas lekcji bibliotecznych organizowanych w placówce zapoznaje się z historią dworu, jego właścicielami oraz bogatymi zbiorami biblioteki. 


 


Zdjęcia z lekcji bibliotecznej I klasy Publicznego Gimnazjum w Szczurowej z dnia 03 i 05 grudnia 2013r.


Źródło

GBP Szczurowa – Teresa Klamka
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019