ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-11-14


Święto Niepodległości - 95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po okolicznych przemówieniach oraz odśpiewaniu Hymnu Polski, przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem.

Drugą częścią uroczystości była defilada przedstawicieli Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójta Gminy Szczurowa i Przewodniczącego Rady Gminy, Sołtysa Szczurowej, przedstawicieli instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej oraz dyrektorów i nauczycieli wraz z młodzieżą szkolną do Kościoła Parafialnego p.w. św.Bartłomieja w którym odbyła się Msza święta w intencji ofiar powstań i wojen.

Po uroczystej mszy świętej zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu, która przygotowała akademię historyczną na tą  okoliczność.  

Źródło /GCKCziS Szczurowa/
<<< wstecz


Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019