ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-10-03


Ćwiczenia OSP Górka na poligonie pożarniczym Szkoły Aspirantów PSP w Kościelcu

W dniach 27-29 września 2013 r  w ramach projektu "Ochotniczo ale profesjonalnie.Szkolenia dla strażaków z gminy Szczurowa." odbyły się ćwiczenia na poligonie pożarniczym Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Doskonale wykwalifikowana kadra przeprowadziła cykl szkoleń dla strażaków OSP z zakresu taktyki działań podczas pożarów,udzielanie pomocy osobą podczas wypadków komunikacyjnych, oraz na wypadek wystąpienia klęsk żywiołowych.Każda część treningów była poprzedzona wykładami ,a następnie w warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych zostały przeprowadzone ćwiczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu ratowniczego.
 


 


W bardzo realistyczny sposób strażacy gasili pożar wagonu kolejowego,stacji benzynowej, cysterny samochodowej czy też budynku mieszkalnego. Bardzo wartościowym elementem szkoleń byłam możliwość przejścia każdego uczestnika przez komorę dymową ,gdzie w ekstremalnych warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności.Jednym z założeń treningowych  był wypadek masowy samochodu osobowego z autobusem,gdzie strażacy OSP jednocześnie musieli ugasić pożar i udzielić pomocy osobą poszkodowanym.To zadanie wymagało odpowiedniej koordynacji i doskonałej współpracy ratowników.Kolejnym zadaniem była pomoc osobą poszkodowanym w budynku mieszkalnym po przejściu trąby powietrznej. Bardzo utrudniony dostęp do miejsca zdarzenia i duża ilość osób poszkodowanych wymagał od strażaków użycia specjalistycznego sprzętu, następnie udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej i zabezpieczenie budynku przy pomocy  plandek.
 


 


 


 

     
Tak jak w pozostałych zadaniach instruktorzy kładli duży nacisk na bezpieczeństwo własne ratowników i współpracę między strażakami. Po zakończenie każdego zadania szczegółowo zostały omówione nieprawidłowości, oraz sposoby efektywniejszego wykorzystania sprzętu.Zmagania strażaków zostały zakończone testem sprawdzającym zdobytą wiedzę i umiejętności,a każdy uczestnik po zaliczeniu egzaminu otrzymał zaświadczenie o ukończenie szkolenia doskonalącego.

 

Źródło /OSP Górka/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019