ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-09-25


Szkolenie strażaków OSP na Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu

W dniach 20-22 września 2013 odbyły się szkolenia na poligonie Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu. W ramach szkoleń uczestnicy projektu zostali zapoznani z najnowocześniejszym sprzętem ratowniczym wykorzystywanym przez strażaków PSP. Doskonale wykwalifikowana kadra przeprowadziła działania z zakresu poszukiwań osób na gruzowisku z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, szperaczy, geofonów jak również przy wykorzystaniu psów ratowniczych.W bardzo realistyczny sposób zostały zorganizowane ćwiczenia w lesie ,gdzie strażacy przy pomocy sprzętu pneumatycznego, oraz pilarek do drewna musieli udzielać pomocy osobą uwięzionym pod zwalonymi drzewami po symulowanym przejściu trąby powietrznej.Najbardziej widowiskową częścią ćwiczeń  były całodzienne szkolenie przeciwpowodziowe na rzece Dunajec. Strażacy OSP wyposażeni w ubrania wypornościowe prowadzili akcję ewakuacyjną w nurtach rzeki,zostali przeszkoleni  jak w bezpieczny sposób pomagać osobą dotkniętym klęską powodzi.W całym cyklu szkoleniowym uczestnicy projektu "Ochotniczo ale profesjonalnie.Szkolenia dla strażaków z gminy Szczurowa" mieli zapewnione pełne wyżywienie wraz z zakwaterowaniem.
 


 


Uczestnicy projektu "Ochotniczo ale profesjonalnie. Szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa", zostali zapoznani ze sprzętem jakim dysponują strażacy PSP do wykonywania specjalistycznych podczas treningu mieli zapewnione pełne wyżywienie wraz z zakwaterowaniem,oraz doskonale wykwalifikowaną kadrę szkolącą.

 

Źródło /OSP Górka/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019