ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-10-17


Realizacja projektu w formie konkursu już zakończona pt.„PRZEZ ZABAWĘ DO RECYKLINGU – KONKURS POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI”

Cel operacji: Aktywizacja dzieci i młodzieży przez działania proekologiczne zmierzające do podniesienia jakości życia mieszkańców Gminy Szczurowa poprzez organizację konkursu i warsztatów.W dniu 12 października 2013r. w Szczurowej, na Sali widowiskowej Gminnego centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej o godzinie 8:00 rozpoczął się konkurs „PRZEZ ZABAWĘ DO RECYKLINGU – KONKURS POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI”.
 


 


 


 


 

W konkursie udział wzięło 5 drużyn 10 osobowych ze świetlic działających przy bibliotekach:
• Drużyna ze Szczurowej w składzie: Ewa Kucmierz, , Dominika Gofron, Emilia Machalska, Aleksandra Curyło, Anita Miśkowiec, Adrianna Wojnicka, Eliza Jarosz, Laura Dopnik, Maciej Krystkowski i Filip Solak, opiekunem drużyny była Anna Gdowska – bibliotekarka ze Szczurowej.


 

• Drużyna z Dołęgi w składzie: Angelika Wrzępska,  Mariusz Wesołowski, Daria Pudło, Małgorzata Kawiorska, Gabriela Kawiorska, Wojciech Wałaszek, Aleksandra Bednarczyk, Gabriela Liro, Patrycja Gofron Kinga Dziąćko, opiekunem drużyny była Ewa Czuj – bibliotekarka z Dołęgi.


• Drużyna z Uścia Solnego w składzie: Paweł Bartkowski, Patryk Bartkowski, Adrian Misiorowski, Natalia Misiorowska, Mateusz Gadowski, Jan Niewolak, Klaudia Dąbrowska, Aleksandra Dąbrowska, Małgorzata Mączka, Kamila Gadowska opiekunem drużyny była Sylwia Gadowska  – bibliotekarka z Uścia Solnego.

 
• Drużyna z Woli Przemykowskiej w składzie: Kamila Grajdura, Jakub Gulik, Piotr Kostrzewa, Adrian Maj, Janusz Puter, Olga Urban, Martyna Dymon, Julia Papież, Aleksandra Tomaszek, Andżelika Mieczykowska opiekunem drużyny była Joanna Gwóźdź  – bibliotekarka z Woli Przemykowskiej.


• Drużyna z Zaborowa w składzie: Aleksandra Jarosz, Miłosz Jarosz, Mateusz Mika, Igor Bieniaś, Aurelia Kwaśniak, Martyna Kwaśniak, Kacper Kwaśniak, Aleksandra Łucarz, Łukasz Cierniak, Emanuel Frezza opiekunem drużyny była Jolanta Czachor – bibliotekarka a Zaborowa.


Przedsięwzięcie składało się z dwóch części:
Części konkursowej, gdzie drużyny 10 -osobowe wykonały z przyniesionych przez siebie materiałów:  puszek, kapsli od butelek, butelek plastikowych, pudełeczek po jogurtach itp.)  rzeźbę, ozdobę lub inne urządzenie, które będzie przydatne w domu. Na wykonanie prac przysługiwał  czas 3 godzin zegarowych od 9:00 do 12:00. Następnie komisja 3-osobowa wykonane prace  oceniała.  W wyborze prac, komisja konkursowa przyjęła następujące kryteria:
• pomysłowość,
• przydatność,
• oryginalność,
Komisja konkursowa zwróciła również uwagę na cechy plastyczne wykonanych prac takie jak:
• kompozycja,
• różnorodność użytych technik,
• estetyka wykonanych prac. 


Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych przez 5 drużyn komisja w składzie:
1.Grzegorz Zarych - przewodniczący komisji,
2.Teresa Klamka – członek komisji,
3.Elżbieta Solak – członek komisji


Postanowiła nie przyznawać miejsc, tylko wyróżnienia:

• Za pomysłowość, przydatność, oryginalność, różnorodność użytych technik,  estetycznie wykonane prace oraz dużą ilość wykonanych eksponatów dla Drużyny z Uścia Solnego przyznano nagrodę: STÓŁ VARIO BTSI 60 (stół do tenisa stołowego),

• Za pomysłowość, oryginalność, różnorodność użytych technik,  estetycznie wykonane prace i ciekawą kompozycję dla Drużyn ze Szczurowej, Zaborowa i Dołęgi przyznano nagrody: wieże grające M-515 B STEREO SYSTEM 1122356,

• Za pomysłowość, oryginalność, różnorodność użytych technik,  estetycznie wykonane prace i aranżację kolorystyczną dla Drużyny z Woli Przemykowskiej przyznano nagrodę: STÓŁ VARIO BTSI 60 (stół do tenisa stołowego).

Ponadto wszyscy uczestnicy (50 osób) otrzymali zestawy: długopisy kolorowe PSH kpl. = 10 szt., notes brulion A6 96 Unipap i komplet STK (długopis + ołówek) w pudełku.

 

Druga część - warsztatowa  przeznaczona była na wykład i prezentację multimedialną z dziedziny ekologii, recyklingu mający na celu uwrażliwienie młodych ludzi na problematykę proekologiczną m. in. ochrona przed hałasem, oszczędność energii elektrycznej i cieplnej, oszczędność wody, rozsądne zakupy (racjonalność, minimalizacja odpadów),wpływ spalania odpadów na zdrowie człowieka, gospodarka odpadami, ochrona lasów. Podczas wykładu były prowadzone zajęcia poglądowe, gdzie uczestnicy w losowo wybranych 10-osobowych grupach  rysowali i objaśniali przez siebie wybrany temat z powyższej tematyki ekologicznej.
 


 


 


 

Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej składa serdeczne podziękowania Nadwiślańskiej Grupie Działania „E.O.CENOMA” za ufundowanie drobnych upominków oraz Pani Bogusławie Daniel-Zieja za obecność na konkursie, Panu dyrektorowi Grzegorzowi Zarychowi za pomoc i życzliwość w procesie przygotowania i przebiegu konkursu oraz wszystkim osobom, pracownikom  za wzorowe i rzetelne przygotowanie pomieszczeń i drużyn do konkursu.

 
>> Zapraszamy do galerii zdjęć <<

 

Źródło /W imieniu GBP w Szczurowej Teresa Klamka/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019