ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-10-08


„PRZEZ ZABAWĘ DO RECYKLINGU KONKURS POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI”

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa
i Sportu w Szczurowej
Gminna Biblioteka Publiczna w Szczurowej

 

 

serdecznie zapraszają
na konkurs pt.:
 
„PRZEZ ZABAWĘ DO RECYKLINGU
“ KONKURS POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI”


w dniu 12 października 2013r. godz. 8:00
 
sala widowiskowa
w GCKCZiS w SzczurowejCel operacji: Aktywizacja dzieci i młodzieży przez działania proekologiczne zmierzające do podniesienia jakości życia mieszkańców Gminy Szczurowa poprzez organizację konkursu i warsztatów.

Realizacja projektu przyczyni sie do osiągnięcia celu ogólnego IV LSR tj: Zrównoważone korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i celu szczegółowego IV. 1 "wsparcie inicjatyw proekologicznych i propagowanie zdrowego stylu życia". projekt będzie wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Szczurowa poprzez uwrażliwienie społeczności, zwłaszcza ludzi młodych z obszaru LGD na aspekt działań podjętych dla zachowania równowagi ekologicznej na obszarach wiejskich. Problematyka proekologiczna zostanie podjęta podczas prelekcji zaplanowanej na zakończenie konkursy ekologicznego, podczas którego drużyny z 5 świetlic (ze Szczurowej, Dołęgi, Uściu Solnego, Zaborowa i Woli Przemykowskiej) będzie się zmagały w konkursie na najlepsze wykorzystanie materiałów odpadowych z produkcji spożywczej do wykonania rzeźb, figur lub urządzeń mogących się przydać w gospodarstwie domowym.

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej w swojej strukturze organizacyjnej posiada działające cały rok świetlice w Szczurowej, Dołędze, Woli Przemykowskiej, Uściu Solnym i Zaborowie. Świetlice te zrzeszają dzieci i młodzież z obszaru LGD w różnego rodzaju kółkach zainteresowań oraz dają możliwość korzystania z zasobów tych świetlic tj: gier planszowych, komputerów - Internetu, gry w tenisa stołowego, bilard itp. Młodzież i dzieci są bardzo chętne i otwarte na propozycje możliwości spędzenia wolnego czasu, ponieważ znajdują się na terenach wiejskich' gdzie jest utrudniony dostęp lub w ogóle go nie ma do kin, teatrów klubów sportowych itp. W związku z powyższym powstała inicjatywa zorganizowania przedsięwzięcia pt: Przez zabawę do recyklingu - konkursu połączonego z warsztatami. W konkursie udział wezmą drużyny 10-osobowe z pięciu wyżej wspomnianych świetlic. Ogólna liczba uczestników wyniesie 50 osób, których udział będzie potwierdzony na listach obecności, jako potwierdzenie rezultatu przedsięwzięcia. Projekt jest ogólnodostępny, nie będzie się pobierać opłat finansowych,  odbiorcami jest młodzież uczęszczająca na świetlicę, rekrutacja oraz forma przeprowadzenia konkursu zostanie określona w regulaminie konkursu, który zostanie opracowany na potrzeby ww. operacji. Planuje się realizację operacji na przełomie września i października.  Projekt będzie się składał z 2 części. Pierwsza część zostanie poświęcona na konkurs, polegający na tym,  by z odpadów z produkcji spożywczej ( puszek, kapsli od butelek, butelek plastikowych, pudełeczek po jogurtach itp.) wykonać rzeźbę, ozdobę lub inne urządzenie , które będzie przydatne w domu. Ww. odpady dzieci i młodzież będzie mogła przynieść we własnym zakresie, a pozostałe materiały biurowe i papiernicze zostaną zakupione w ramach projektu. Po trzech godzinach trwania zmagań konkursowych dla uczestników jest przewidziana przerwa ma poczęstunek, po której nastąpi druga część przeznaczona na wykład z dziedziny ekologii, recyklingu mający na celu uwrażliwienie młodych ludzi na problematykę proekologiczną zwłaszcza na obszarze działania LGD. Prelekcję połączoną z warsztatami poprowadzi nauczyciel  z wymaganym doświadczeniem w prowadzeniu podobnego typu wykładów. W czasie prelekcji połączonej z warsztatami komisja - jury, składająca się z pracowników Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, będzie oglądać i oceniać powstałe wcześniej prace. Wszystkie 5 drużyn ( ze Szczurowej, Zaborowa, Dołęgi, Uścia Solnego i Woli Przemykowskiej) otrzyma nagrody tzw. Drużynowe - nagrody rzeczowe stoły tenisowe oraz sprzęt radiowy z CD, ponadto wszyscy indywidualni uczestnicy projektu otrzymają nagrody rzeczowe m.n. Książki, długopisy, zestawy na płyty CD itp. Posiadamy niezbędne zasoby kadrowe oraz zaplecze techniczne do organizacji tego typu operacji.

 

Źródło /Gminna Publiczna Biblioteka w Szczurowej/
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019