ZAMKNIJ

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Menu Główne
Polityka bezpieczeństwa
Działalność
Organizacje
Atrakcje turystyczne
Zabytki
Biblioteki
Publikacje
Instytucje i Urzędy
Muzeum Dwór w Dołędze
Data utworzenia:
2013-08-20


Program Kultura – Interwencje 2013 - rozliczone


"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura-Interwencje".

 

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej dzięki Programowi z  Narodowego Centrum Kultury - Program Kultura – Interwencje 2013 pozyskało środki - blisko  30.000 zł na realizację który obejmował  XXXI Przegląd Zespołów Regionalnych Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek” , który odbył się w dniach 24-26 maja 2013r. w Parku Kępińskich w Szczurowej.
 


 


Celem  realizacji zadania była promocja i prezentacja dziedzictwa kulturowego obszaru etnograficznego wschodniej Małopolski, zawartego w tańcu, śpiewie i muzyce oraz rzemiośle ludowym poprzez organizację festiwalu folklorystycznego o regionalnym zasięgu, podtrzymywanie i rozwijanie poczucia lokalnej i regionalnej tożsamości mieszkańców.
 


 


 

W trakcie festiwalu folklorystycznego odbył się również  konkurs potraw regionalnych „Wioska Kulinarna” w którym wzięły udział Stowarzyszenia oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Konkurs adresowany był do zgromadzonej publiczności. Podczas przeglądy każda grupa wiekowa miała możliwość skorzystania z atrakcji jakie były przygotowane. Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Centrum Kultury – Program Kultura – Interwencje  na zakończenie Festiwalu wystąpiła Gwiazda Wieczoru Zespół „Krywań”.

 

Źródło /GCKCziS Szczurowa/

 
<<< wstecz


Luty 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


Multimedia
Publikacje
Folklor Szczurowa
Nasza Gazeta
Stowarzyszenia i Kółka
Jak do nas dojechać
Jesteś monitoring pozycji gościem na naszej stronie.

Nasze projekty wspierają:
Copyright©2019